Do Play-Off jdou Kometa Brno, pražský STEPP i Slavia a KVP Přerov

Až poslední utkání základní části 1. ligy mužů rozhodlo o složení semifinalistů pro Play-Off. Pověstný černý petr zůstal na Olomouci.

Kometa Brno měla před závěrečným kolem jistotu Play-off a tak mohla přivítat své soupeře v domácím prostředí bez větší nervozity. V prvním utkání však narazila na AJ  Fezko Strakonice, které ještě mělo šanci proklouznout mezi první čtyřku. Výsledek 11:10 pro Kometu však Strakonickým sebral naději a mohou litovat neproměněných šancí hlavně v poslední čtvrtině utkání. Ve večerním utkání si Kometa hladce poradila s plzeňskou KVS 22:2 a mohla se radovat z vítězství v základní části soutěže.

V Hradci Králové, kterému se i přes zlepšený výkon v posledních zápasech nepodařilo dotáhnout na šanci bojovat o Play-off si alespoň připsali tři body za výhru 9:5 nad KVS Plzeň. Večerní prohra se Strakonicemi 10:14 již neměla na pořadí v tabulce vliv.

Olomouc, která měla dobrou výchozí pozici a ještě posílila svůj tým o zahraniční hráče chtěla zaútočit na Play-Off a pokud by získala plný bodový zisk mohla být tím šťastným týmem. Utkání proti pražskému Steppu však ztratili v poslední čtvrtině a celkově podlehla Steppu 8:10  Jistotu Play off měla po utkání Praha. V nedělním utkání ještě UP Olomouc zabojovala a pokusila se ještě vybojovat šanci na postup když po nerozhodném výsledku zvítězila na penalty 12:11 nad Slávií Praha. Musela však čekat na výsledek utkání v Přerově.

V Přerově si v sobotním podvečeru vybojoval domácí tým KVP v dramatickém utkání dva body za vítězství na penalty 11:10 ( rozhodla až 7 série) šanci na účast v Play-Off. V nedělním utkání tak případné vítězství domácích mělo punc jistoty Play-Off. V utkání proti Steppu Praha, které mělo za sebou Olomouckou výhru a již jistou účast v semifinále první ligy se utkání dramatizovalo a o výsledku se rozhodovalo na každém metru.  O výsledku rozhodla pravděpodobně třetí čtvrtina kterou domácí ovládly 5:2 a tak ani mocný finiš pražanů nestačil na zisk bodu Konečný stav 9:8 pro KVP Přerov znamenal rozluštění tajenky s názvem PLAY – OFF 2019/2020