Na Evropský Pohár přijedou i kluby z Izraele či Thajska

V pražském Podolí se schyluje k dalšímu ročníku klubového Evropského Poháru mužů, který odstartuje již v pátek 13. září a zúčastní se ho celkem 12 klubů.

V akci uvidíme tyto týmy: Stepp Praha (CZE), RDM Mouscron (BEL), Bangkok WPC (THI), Zaibas (LTU), Invicta WPC (ENG), WBC Tirol (SUI), Cheltenham (IRL), ASV Wien (AUT), Jarfalla (SWE), FREM Odense (DEN), Riga Sharks (LAT), Hapoel (ISR). V turnaji tedy budou jak známé tváře z minulých let, jako ASV Wien, FREM Odense či Solihull, tak i úplní nováčci, jako Izraelci z týmu Hapoel nebo thajský tým Bangkok WPC. 

Účastníci se nejdříve rozdělí do čtyř tříčlenných skupin, odkud se násldně bude postupovat do čtyřčlenných skupin, které rozhodnou o umístění na 1. až  4., 5. až 8. a 9. až 12. místě. Není tedy čas na chyby a pokud v základní skupině prohrajete jediný zápas, boj o zlato je pro vás s nejvyšší pravděpodobností uzavřen. Letos bude reprezentovat Českou republiku, stejně jako vloni, Stepp Praha, který si tak znovu zahraje v domácím prostředí. 

Obhájit loňské třetí místo bude vzhledem k síle konkurence o to složitější, protože týmu bude chybět několik opor, které pomohly získat český double v loňské sezoně. 

Poděkování patří za finanční podporu patří  hlavnímu městu Praha a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, bez nichž by se tento turnaj nemohl uskutečnit. Všechny zápasy budou vysílané na našem YouTube kanále, kde naleznete i veškeré záznamy odehraných utkání. Více informací a výsledky zápasů najdete na webu eunwp.eu nebo ve facebookové události.