Na Evropském Poháru juniorek se nakonec představí hned dva české výběry

Konečně začíná další sezóna oblíbeného seriálu EU Nations, ve kterém se jako první představí dívky v kategorii U17. Letošní turnaj juniorek se odehraje na brněnském stadionu Lužánky od 22. do 24. března a krom ČR se ho účastní dalších šest zemí.

Od pátku se nakonec v Brně představí tyto týmy: Česká republika (I, II), Jihoafrická republika, Německo, Anglie, Irsko, Wales a Dánsko. Z loňského turnaje tedy chybí pouze výběr Švýcarska, který skončil až na poslední osmé příčce. 

Češky loni skončily na čtvrtém místě, poté, co v pavouku o zlato padly jak s Jihoafrickou republikou, tak i s Anglií. Favoritkami turnaje jsou samozřejmě Jihoafričanky, které naposledy jednoznačně ovládly celý turnaj, o čemž svědčilo přesvědčivě vyhrané finále 21:3 s Německem. Medailovou pozici obhajuje ještě tým Anglie, který na českou reprezentaci vyzrál hned dvakrát - 10:4 a 8:3 - ve skupině a zápasu o třetí místo. 

Turnajový systém se oproti loňskému turnaji nemění. Ve čtyřčlenných skupinách tedy týmy budou bojovat o umístění na prvních dvou místech, které znamenají boj o celkové vítězství. Slabší dva týmy ze skupiny si zahrají o páté místo (viz. rozpis zápasů). 

Velké díky patří za finanční podporu statutárnímu městu Brna a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebylo možné uskutečnit. Všechny zápasy z turnaje budou vysílané na našem YouTube kanále a budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na webu EU Nations nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z celé této akce.