TOTAL PLAYER 2018 - V anketě triumfují Perrone a Prokofyevová

S koncem roku přišlo i vyhodnocení ankety Total Player 2018. V hlasování nejlepších trenérů, hráčů, žurnalistů i fanoušků se na prvních místech umístili španělský křídelník Felipe Perrone a ruská pravačka Ekaterina Prokofyevová.

V letošní anketě byly zohledněny hlasy 46 porotců a přes 25 tisíc hlasů od fanoušků. V mužské kategorii zvítězil Španěl s brazilskými kořeny.  Felipe Perrone, který v současnosti působí v CNA Barceloneta. Dvaatřicetiletý pólista pomohl svému týmu k suverénnímu vítězsví v domácí lize a celkovému třetímu místu v Lize Mistrů. 

V současné sezóně je stále důležitým článkem svého týmu, který vede španělskou Liga Premaat a drží se na druhém místě skupiny v Lize Mistrů. S reprezentací Perrone získal stříbro na domácím ME v Barceloně a v Evropském Poháru. Na třetím místě pak s reprezentací skončil na Středozemských hrách a ve Světové Lize.

Je to jeden z nejinteligentnějších hráčů na světě. Právě díky němu získala Barceloneta a španělská reprezentace medaile v Lize Mistrů a na mistrovství Evropy.“ - David Martín, trenér španělské reprezentace

Mezi ženami skončila na prvním místě pravačka Ekaterina Prokofyevová, která hraje na pravé straně obrany za Kinef Surgunteftegaz Kirshi. Sedmadvacetiletá Ruska s klubem letos vyhrála Euroligu a domácí ligu. V Superpoháru však hráčky Kirshi nestačily na maďarský Dunaujvaros, který se radoval z vítězství na penalty. 

S reprezentací Prokofyevová získala stříbro na Světovém poháru, páté místo na ME v Barceloně, bronz ve Světové Lize a stříbro v Evropském Poháru. V současnosti Rusko vede svou skupinu Světové Ligy a nemělo by mít problém dostat jednoduchého soupeře v další fázi.

Prokofyevová je spolehlivá hráčka, která hraje chytře a svou rychlostí výrazně převyšuje všechny ostatní. I když nepatří k nejrobustnějším hráčkám, silově je na tom také velmi slušně, což z ní dělá ideální komplexní hráčku. Krom toho je přirozenou vůdkyní svého týmu, organizuje útok i obranu, což ukázala nejen v národním týmu, ale hlavně v nejdůležitější ženské klubové soutězi.“ - Giorgos Morfesis, trenér řecké reprezentace

Nejlepší sestava roku:

Ženy-Muži
Ashleigh Johnson (USA) - NC VouliagmeniBR

Daniel López Pinedo (ESP) - CNA Barceloneta

Rita Keszthelyi (HUN) - UVSE BudapestPODušan Mandić (SRB) - Pro Recco
Maud Megens (NED) - USC Trojans LASOAleksandar Ivović (MNE) - Pro Recco
Ekaterina Prokofyeva (RUS) - KS KirshiLOIoannis Fountoulis (GRE) - Olympiacos
Beatriz Ortiz (ESP) - CN SabadellPKFelipe Perrone (ESP) - CNA Barceloneta
Maica García Godoy (ESP) - CN SabadellLuka Lončar (CRO) - VK Jug
Van der Sloot (NED) - AS Orizzonte LKAndrija Prlainović (SRB) - Szolnok

Top 10 roku 2018: Ženy

Top 10 roku 2018: Muži

Zdroj: total-waterpolo.com