Ženské EU Nations klubů jsou zpět

​V neděli teprve končil turnaj mužů, který opanovali Američané, a už v pátek začíná ten ženský. Mezinárodní turnaj EU Nations Women Club Cup se bude znovu konat v pražském Podolí a uskuteční se ve dnech 21. - 23. září. Letošního turnaje se zúčastní celkem 8 týmů, které pochází z různých koutů Evropy.

Na stadionu v pražském Podolí uvítáme od pátku tyto týmy: Stepp Praha (CZE), Red Star Belgrade (SRB), Turun Uimarit (FIN), PVK Vrútky (SVK), City of Liverpool WP (ENG), Tommerup SK (DEN), City of Coventry (za IRL) a Jarfalla VP (SWE). Z těchto týmů se u nás představilo hned pět a jediným týmem, který se nevrací do Prahy je tak SC Chemnitz. Nováčky na EU Nations pak budou Turun Uimarit z Finska, PVK Vrútky ze Slovenska a Tommerup SK z Dánska.

Protože je letos týmů o dva více, změní se i systém turnaje. Mezitím co loni se vítěz určil formou šestičlenné ligy, letos jsou týmy rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. Ze skupinové fáze budou týmy nasazeny, dle umístění, do pavouků o 1. a 5. místo. Šampionem celého turnaje se stane klub, který se umístí na prvním či druhém místě své skupiny a následně vyhraje semifinálový i finálový zápas top čtyřky. 

Českou republiku bude reprezentovat tým Steppu Praha, který loni v lize nasadil dva týmy a oba skončily na medailových pozicích. Steppačky budou chtít získat místo na stupních vítězů, což jim vloni jen o chlup nevyšlo a skončily s nepopulární bramborovou medailí. Největšími favority bude jasně tým z anglické ligy, Liverpool WP, který naposledy skončil jasně na prvním místě. Co se týče boje o další pozice, dá se očekávat velmi vyrovnaný boj mezi zbylými týmy. Na druhém místě loni skončil německý Chemnitz a na třetím švédský tým Jarfalla. 

Velké díky za finanční podporu patří zejména hlavnímu městu Praha a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebyl možný zorganizovat. Všechny zápasy budou vysílané na našem YouTube kanále a budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na webu EU Nations nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z celé této akce.

Živé vysíláníČeské vodní pólo

Facebook událost2018 EU Nations Women Club Cup

Výsledky na webu EUNWP.EU2018 EU Nations Women Club Cup

Harmonogram: