EU Nations mužských klubů se vrací do Prahy

​Mezinárodní turnaj EU Nations Club Cup se bude letos konat v pražském Podolí. Tato prestižní vodnopólistická akce se uskuteční ve dnech 14. - 16. 9.. a turnaje se zúčastní celkem 10 týmů.

Na pražském Podolí uvítáme tyto týmy: Stepp Praha (CZE), Cheltenham SWPC (za IRL), Los Angeles AC (USA), Solihull WP (ENG), ASV Wien (AUT), Slagelse SK (DEN), Antwerpse WP (BEL), WPC Zaibas Elektrenai (LIT), KVP Piešťany (SVK) and Jarfalla VP (SWE). Šest z těchto týmů jsme uvítali v Praze i před rokem, kdy se turnaje účastnilo osm týmů. Nyní jich je deset a nováčky na EU Nations budou tedy týmy WPC Energija Elektrenai, Antwerpse WP, Slagelse SK a Solihull WP.

Turnaj je rozdělen na skupinovou fázi a fázi o umístění. V první části jsou týmy rozděleny na dvě pětičlenné skupiny, ve kterých hraje každý s každým. Na základě umístění ve skupině týmy následně budou hrát o konečné umístění proti stejně umístěnému týmu z druhé skupiny. Vítěz celého turnaje vzejde ze souboje vítězů skupin. 

Českou republiku bude reprezentovat tým Steppu Praha, který aktuálně drží titul vicemistra ČR a mistra Českého poháru, 2. východoněmecké ligy a poháru. Právě Steppáci budou chtít napravit své počínání z loňska, kdy se tým nedokázal poskládat do ideální sestavy a nakonec na turnaji skončil až sedmý. Největšími favority bude nejspíše dánský tým Slagelse SK. Jejich krajané z Odense loni totiž obsadili druhé místo za pražskou Slavií. Medailové umístění bude ale jistě chtát zopakovat také tým Cheltenham SPWC. 

Velké díky za finanční podporu patří zejména hlavnímu městu Praha a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebyl možný zorganizovat. Všechny zápasy budou vysílané na našem YouTube kanále a všechny zápasy budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na našem webu nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z celé této akce.  

Živé vysíláníČeské vodní pólo

Facebook událost2018 EU Nations Men Club Cup

Výsledky na webu: 2018 EU Nations Men Club Cup

Harmonogram: