Česko na European Masters: Steppačky znovu zlaté

Další turnaj masters je u konce a ženám ze Steppu Praha znovu visí na krku zlaté medaile. Tentokrát se staly mistryněmi Evropy nad 35 let. Ve slovinském městečku Kranj jsme ale měli daleko více zástupců z ČR a byla by škoda, nepřipomenout si, jak vlastně celým turnajem prošli.

SK Děčín - Muži 40+

  • Konečné umístění: 6. místo
  • Nejlepší střelec: Michal Košík (6)

SK Děčín postavil tým v kategorii nad 40 let a proti silné konkurenci neudělal ostudu. Ve skupině narazil Děčín na borce z maďarského OSC KFT a domácí Slovince z týmu SD Kranj. Ani v jednom zápase bohužel nedokázali bodovat a čekal je tak boj o pátou příčku proti italskému klubu Europa Sporting Roma a srbskému týmu WC Somovi. S prvním jmenovaným nakonec hráči z Děčína prohráli 14:7, zejména kvůli Diegovi Sesenovi, který Děčínu vstřelil hned 6 branek a byl hlavním motorem svého týmu po celý turnaj. V posledním zápase si Děčín spravil chuť na týmu WC Somovi, který porazil 7:3 a vybojoval si 6. místo v turnaji. 

Old Boys - Muži 50+

  • Konečné umístění: 6. místo
  • Nejlepší střelec: Peter Uhrinec (12)

Old Boys se mezinárodních turnajů veteránů už účastní dlouhodobě a letošní Masters si nemohli nechat ujít. Bohužel pro ně sice na turnaj přijeli velmi silné týmy, ale i tak se jim v některých zápasech dařilo být rovnocenným soupeřem. Více než polovinu branek českého mužstva dal slovenský hráč Peter Uhrinec a minimálně statisticky byl nejdůležitějším článkem svého týmu. 

Old Boys - Muži 55+

  • Konečné umístění: 8. místo
  • Nejlepší střelec: Martin Musil (3)

Podobně jako v kategorii 50+ i v kategorii 55+ narazili Češi na velmi těžké soupeře. I když některé zápasy byly rozehrány slibně, na vítězství bohužel muži nad 55 let nedosáhli a museli se tak spokojit s osmým místem. 

Stepp Praha - Ženy 35+

  • Konečné umístění: 1. místo
  • Nejlepší střelkyně: Lucie Křížová (9)

Loni mistryně světa, letos mistryně Evropy. Steppačky měly opět možnost slavit, protože v kategorii nad 35 let neprohrály ani jeden zápas a suverénně turnaj vyhrály. Proti sobě měly britský tým English Roses WPC a německý klub SG Wasserball Essen. Krom ex-reprezentantky Lucie Křížové si trenér Procházka mohl pochvalovat i produktivitu Petry Sýkorové a Jany Kořínkové. Naprostá většina tohoto týmu mistryň Evropy má za sebou (a také před sebou) sezónu v české lize, kde hájí barvy Steppu Praha "M".

Uerdingen Masters (Vladimír Šrajer) - Muži 30+

Turnaje European Masters se účastnil také plzeňský gólman Vladimír Šrajer, který posílil tým německého Uerdingenu. V prvním zápase sice Uerdingen podlehl maďarskému BVSC Heavy Tools 8:2, ale následně si spravil chuť na srbském týmu Partizan Belegrad, který porazil 7:0 a ze skupiny tak postoupil z druhého místa. V semifinále se bohužel Uerdingenu nepodařilo přejít přes maďarský tým VAC Senso-Media a v boji o třetí místo ho tak čekal znovu soupeř ze skupiny, maďarský celek BVSC Heavy Tools. Ve vypjatém zápase nakonec Vladimír Šrajer a jeho tým dokázal zvítězit 5:4 a mohl se tak radovat z bronzových medailí. 

KVP H2O Piešťany (Jaromír Reitinger + Alois Sýkora) - Muži 65+

Turnaje nad 65 let se zúčastnili za slovenský tým Piešťan i předseda Steppu Praha, Jaromír Reitinger, a trenér SK Děčín, Alois Sýkora. Piešťany se utkaly v turnaji s týmy SV Cannstatt, Kalev Talinn, Dusseldorfer SC a ASD Bogliasco. Ve skupinové fázi se Piešťany umístily těsně na třetím místě a svou pozici potvrdily i v play-off, kde se o třetí místo utkaly proti italské sestavě ASD Bogliasco. Poslední zápas skončil vítězstvím 3:2 pro tým s českými zástupci a po zásluze si z turnaje oba odnášejí bronzové medaile. Oba dva Češi se v průběhu turnaje prosadili i střelecky - Alois Sýkora hned třikrát a Jaromír Reitinger jednou. 

Dubrovacki veterani (Igor Procházka) - Muži 45+

Turnaje nad 45 let se s chorvatským týmem zúčastnil i trenér a hráč Steppu Praha, Igor Procházka. Ve skupině se jeho týmu podařilo vysoko přehrát Košice, Uerdingen a Helsingfors, ale bohužel o dvě branky podlehl s maďarským týmem YBL Octopus. Dubrovacki veterani tak hráli o třetí místo proti dalšímu chorvatskému týmu, Veteran 70 Split. V tomto utkání byl stav dlouho vyrovnaný, ale nakonec se více poštěstilo týmu ze Splitu. Igor Procházka tak z turnaje odjíždí s bramborovou medailí a na střeleckém kontě má další čtyři vstřelené branky.