EU Nations 2018 juniorek v Brně

EU Nations juniorek se letos bude hrát na brněnském plaveckém stadionu Lužánky. Třídenní mezinárodní turnaj se uskuteční ve dnech 30. března až 1. dubna a letošního turnaje se zúčastní 8 reprezentačních týmů.

V Brně uvítáme reprezentace juniorek těchto zemí: Česká republika, Dánsko, Anglie, Irsko, Wales, Německo, Švýcarsko a Jihoafrická republika. Na loňském turnaji se Češky v konkurenci dalších devíti zemí umístily na bramborové příčce. Česká reprezentace se letos ve skupinové fázi postaví týmům Dánska (v pátek ve 13:10), Anglie (v pátek ve 20:00) a Švýcarska (v sobotu ve 13:00). Nejlepší výkony se očekávají od týmů Anglie a Jihoafrické republiky, jelikož se v loňském turnaji střetly ve finallovém souboji. 

Turnaj je rozdělený na skupinovou a pavoukovou část. Na začátku budou týmy rozděleny do dvou skupin po čtyřech týmech. První dva týmy ze skupiny postoupí do čtyřčlenného pavouku o první místo. Třetí a čtvrtý tým ve skupině budou hrát ve čtyřčlenném pavouku o páté místo. Vítězem celého turnaje bude tým, který vyhraje finále vrchního pavouku.

Velké díky patří statutárnímu městu Brno, Jihomoravskému kraji a Ministerstvu školství, tělovýchovy a sportu, bez jejichž podpory by organizace tohoto turnaje nebyla možná. Všechny zápasy budou vysílány na našem YouTube kanále. Výsledky pak najdete na našem webu a užitečné informace a fotoreportáž z turnaje od Tomáše Krajíčka budou zveřejňovány v naší události na facebooku.