Češi se v Bukurešti střetli s Rumunskem

Mužský tým České repubilky v baráži o mistrovství Evropy odehrál zápas proti Rumunsku. Právě reprezentace Rumunska má ve svých řadách hvězdná jména jako Cosmin-Alexandru Radu či Tiberiu Negrean (Spandau 04). Rumunský tým navíc byl ve skvělé formě, což ukázal týden před kvalifikací v zápasech na Evropském Poháru. Tam se Rumunům podařilo uhrát solidní výsledek s Maďarskem (7:10) nebo vyhrát nad Francií (7:4). Čechům v sobotu Rumuni nakonec nadělili dvacet branek.

Rumunsko - Česko - 20:5 (5:1 / 5:2 / 6:2 / 4:0)

• Rezek Š. (1), Bohutínský J. (1), Holeš P. (1), Vološčuk M. (1), Nezhyba L. (1)

Češi proti silnému soupeři nedokázali dostatečně dobře bránit a hned po první čtvrtině prohrávali 1:5. První branku českého týmu vstřelil Petr Holeš. Ve druhé čtvrtině hitparáda Rumunů pokračovala, ale i přesto Češi nepřestávali a vstřelili další dvě branky. Na 8:2 nejprve snížil Michal Vološčuk a třetí gól přidal Lukáš Nezhyba.

Po změně stran využil českou přesilovku Jiří Bohutínský a pátý gól ČR přidal i Štěpán Rezek. To ale bohužel bylo, co se týče gólů Česka, vše. I když Češi nasadili tvrdou obranu, kvalitu soupeře zkrátka nebylo snadné zastavit. Z rumunského týmu se nejvíce prosadila opora německého Spandau 04, Tiberiu Negrean, který dal Česku hned 5 branek.

Odveta se odehraje v sobotu 3. března v 19:00 na brněnském plaveckém stadionu Za Lužánkami. Češi mají sice šance na postup minimální, ale silného soupeře mohou ještě alespoň pořádně potrápit.