Oslabené Češky na Chorvatsko nestačily

V prvním kvalifikačním zápase proti Chorvatsku se našim ženám nepodařilo porazit soupeřky z Chorvatska. Ve vypjatém zápase nakonec podlehly 6:9 a v odvetě budou mít velmi složitou situaci. Ve hře chyběly dvě velké opory první kvalifikační fáze, Nikola Bušauerová a Karolína Hlavatá.

Česko - Chorvatsko - 6:9 (1:4 / 1:0 / 2:1 / 2:4)

• Votavová L. (2), Javůrková K. (2), Vopálková L. (1), Hlavatá B. (1)

O absenci Karolíny Hlavaté věděl tým dlouho dopředu, ale o kapitánku tým přišel pouhý den před samotným zápasem, kdy Nikola při tréninku utrpěla zranění palce. Absence dvou nejlepších střelkyň byla znát a Češkám se bohužel v zápase moc nedařilo prosazovat skrz chorvatskou zónu. V první čtvrtině se Chorvatkám v útoku dařilo skvěle a brzy se dostaly do třígólového vedení. První gól Česka vstřelila Bára Hlavatá.

N. Bušauerová nastřílela v prvním kole kvalifikace 25 branek v šesti zápasech | foto: Marcel Dvořák

Ve druhé čtvrtině se hra uklidnila a Češkám se v obraně dařilo daleko více. Dokonce se jim podařilo vedení Chorvatek snížit díky silné a přesné střele Lucie Votavové. Podobně probíhala i třetí čtvrtina, kdy Češky stáhly díky trefám Lenky Vopálkové a Karolíny Javůrkové o další branku. Start poslední čtvrtiny však patřil znovu Chorvatsku, které se brzy dostalo do vysokého vedení o pět branek. Svěřenkyně trenéra Janečka skvělým závěrem ještě snížily náskok díky gólům Javůrkové a Votavové. Na otočení zápasu však už nezbýval čas a první zápas kvalifikace tak skončil vítězstvím Chorvatska.

Odvetný duel se odehraje 3. března ve Splitu a naše děvčata budou muset o postup pořádně zabojovat. Nic ale není ztraceno a ME v Barceloně je stále ve hře. Doufejme, že se český tým do druhého duelu dokáže připravit ještě lépe a podaří se mu ještě Chorvatky potrápit.