Nejlepší vodní pólista 2017: Sandro Sukno

Server total-waterpolo.com vytvořil s pomocí těch nejlepších trenérů a jiných expertů list těch nejlepších vodních pólistů letošního roku. Každý volič seseznam pěti nejlepších hráčů světa a podle toho hráči získali 1-5 bodů. Na samotném vrcholu nakonec spočinul člen italského týmu Pro Recco a chorvatský reprezentant Sandro Sukno s 83 body. Celkem v této anketě hlasovalo 21 pólistických osobností.

V cestě za oceněním za nejlepšího hráče roku dvaceti sedmiletého Sukna ohrozil pouze Srb Andrija Prlainović z týmu Szolnoki Vízilabda. Mezitímco Sandro Sukno získal celkem 83 bodů, Prlainović jich dostal o devět méně, tedy 74. Velká propast se ale utvořila zejména mezi druhým a třetím místem. Na bronzové pozici se totiž až s 37 body umístil další hráč Szolnoki, Viktor Nagy. 

„Sandro Sukno je hráč, který diriguje hru jak v útoku, tak v obraně. Má velkou sílu a techniku hry pozvedá na zcela novou úroveň.“

Ratko Rudić, nejúspěšnější reprezentační trenér historie vodního póla, držitel 36 medailí (16 zlatých).

Sandro Sukno získal v letošním roce třeba zlato na mistrovství světa v Budapešti. V sezóně ho přitom trápila zlomenina prstu, kvůli níž se nemohl zúčastnit Superfinále Světové ligy. V Lize Mistrů pak se svým týmem sedmadvacetiletý Chorvat skončil na bronzové pozici a v domácí sérii A1 získal s přehledem zlato. Jeho cílem do budoucna je i nadále hrát na nejvyšší úrovni a v roce 2020 vyhrát zlato na Olympiádě v Tokiu.

Celkové pořadí: