Stepp Praha obhájil počtvrté vítězství v Poháru ČSVP mužů

O víkendu 4. - 5. listopadu se odehrál Pohár ČSVP, který je takovým předturnajem 1. ligy nejvyšší mužské soutěže v Česku. Turnaj se odehrál ve dvou skupinách po čtyřech týmech ve městech Olomouc a Přerov.

Skupina A, ve které byly týmy UP Olomouc, Stepp Praha, AJ Strakonice a SK Děčín, se odehrála v Olomouci. Druhá skupina (B) se hrála v nedalekém Přerově, kde se proti domácím mistrům 1. ligy z loňské sezóny postavily týmy Slavia Praha, Kometa Brno a Slavia Hradec Králové. První dva týmy skupin postupovaly do zápasů o medaile v Olomouci a o zbytku pořadí rozhodly zápasy v Přerově. 

Skupina A1STEPP Praha-9-
2. UP Olomouc-6-
3. AJ Strakonice-3-
4. SK Děčín-0- 

Ve skupině A byl vítěz brzy jasný. Svěřenci Gorana Krivokapiće ze Steppu Praha hned na úvod jasně porazili domácí Olomouc vysoko 19:7. To však byl jenom začátek a Steppáci v dominantních výkonech pokračovali i proti týmům Děčína a Strakonic. Olomouc se z vysoké porážky dokázala vzpamatovat a v zápase s Děčínem vyhrál vysoko 16:8. Strakonicím se také podařilo s Děčínem zvítězit a bitva o třetí místo tedy nastala v neděli ráno. Doma ale mohl zůstat tým Olomouce, který ve velmi těsném utkání nakonec porazil Strakonice 12:11.

Skupina B1.Kometa Brno-9-
2.KVP Přerov-6-
3. SK Slavia Praha-3-
4. Slavia Hradec Králové-0-

Velmi zajímavě vypadala skupina B, ve které se utkaly tři týmy z loňské ligové finálové čtyřky. Favoritem byl tedy loňský mistr KVP Přerov, který doma začal smolnou prohrou s loni čtvrtou Kometou Brno. V konečném součtu šlo v tomto zápase o místo ve finále, které Přerov ztratil prohrou 8:9. Rozjetá Kometa Brno pak pokračovala ve vítězné šňůře dominancí nad pražskou Slavií. Ta přijela ve výrazně oslabené sestavě a jediné vítězství zaznamenala proti Hradci Králové. Naopak KVP Přerov si druhé místo ve skupině už vzít nenechal a vítězstvími se Slavií a Hradcem si zajistil místo v zápase o třetí místo.

Boje o umístění

V boji o sedmé místo se v Přerově utkaly týmy Hradce Králové a Děčína. Hradec těžil z vydařeného začátku utkání, kdy první čtvrtinu vyhrál 4:1. Do změny stran ještě o jeden gól Hradec své vedení navýšil a po zbytek zápasu už jen vedení kontroloval. Zápas nakonec skončil 12:7 ve prospěch Hradce. Ani v boji o páté místo nedokázala Slavie soupeře pořádně potrápit a Strakonice si postupně budovaly vyšší a vyšší vedení. Nakonec zápas skončil 11:8 ve prospěch jihočeského týmu.

O bronz se tedy utkaly týmy Přerova a Olomouce. Tento zápas sice začal lépe pro favorizovaný Přerov, ale Olomouc se soupeře držela velmi dlouho a vyšší náskok si Přerov zařídil až v poslední čtvrtině, kterou vyhrál 3:1 a zakončil zápas skórem 9:6 pro Přerov. Stepp Praha nenašel konkurenci ani v zápase o zlato. První čtvrtinu si zařídil sice "jen" jednogólové vedení, ale před změnou stran už svítilo na tabuli skóre 6:2 pro pražský tým. Brno se snažilo průběh zápasu zvrátit, ale marně. Stepp už své vedení udržel a naopak ho ještě několika góly navýšil. Výsledkem bylo jasné vítězství Steppu Praha v poměru 13:8.

Stepp na začátku sezóny výrazně obměnil hráčský kádr a v namixované sestavě odehrál turnaj EU Nations Club Cup v Praze. Tam se týmu příliš nedařilo a skončil až na předposledním sedmém místě. Do Olomouce však přijel tým téměř kompletní a o dost sehranější, což se ukázalo na jejich líbivých výsledcích. Pro hráče Steppu je to již čtvrtý vítězný Pohár ČSVP v řadě a na tento úspěch navázali i ve druhé německé lize, kde porazili jasnými výsledky Brandenburg i Halle.

Konečné pořadí:

  1. STEPP Praha
  2. Kometa Brno
  3. KVP Přerov
  4. SK UP Olomouc
  5. Asten Johnson Strakonice
  6. SK Slavia Praha
  7. Slavia Hradec Králové
  8. SK Děčín