Mládí vpřed!

​O uplynulém víkendu proběhlo v Přerově společné soustředění reprezentačních výběrů kategorií U13, U15 a U17. Hráči absolvovali několik náročných dvou až tříhodinových tréninkových bloků, ve kterých se trenéři zaměřili zejména na zdokonalování herních kombinací, taktiky a týmové spolupráce.

Trenérský a realizační tým v sestavě Andrej Janíček, Michal Berec, Michal Košík, Monika Vaverková, Jakub Němec a Martin Šlechta se dlouhodobě věnuje mládežnickým reprezentacím. Tréninkové soustředění v Přerově bylo součástí přípravného cyklu, v jehož rámci mladí hráči formou víkendových soustředění a mezinárodních turnajů dlouhodobě zdokonalují své herní dovednosti. Zkušený trenérský tým tuto sezónu nově posílil o černohorského trenéra Gorana Krivokapiće, jehož hlavní úlohou je přenést do metodiky českého vodního póla nové prvky práce s mládeží, které jsou využívány v zemích, kde se vodní pólo pohybuje na špičkové úrovni. Goran Krivokapić tak může v českém prostředí zužitkovat své hráčské a trenérské zkušenosti z Černé Hory a Srbska a tím přispět k rozvoji českého vodního póla.

Kromě spolupráce s Goranem Krivokapićem ocenil trenér Andrej Janíček i dobrou spolupráci s vedením přerovského bazénu, jež je pro pořádání přípravných kempů velmi důležitá: „Přerovský bazén a zázemí nám dlouhodobě nabízí ideální tréninkové podmínky a i ochota zaměstnanců bazénu je pro nás klíčová pro dobrou přípravu týmů“.

Proběhlé soustředění i současné směřování mládežnických reprezentací shrnul předseda sekce Rozvoje mládeže ČSVP Mgr. Petr Přikryl: „Podařilo se nám vytvořit zkušený a profesionální trenérský tým, nastavit financování akcí a stanovit termíny pravidelných soustředění. Čeká nás spousta práce a věřím, že v dlouhodobém horizontu se v práci s mládeží dostaví výsledky na mezinárodní úrovni“.

soustředění v Přerově

herní příprava