Archiv článkůSestřih z 1. kola kvalifikace mužů na ME 2018

17. - 19. března hostila Praha kvalifikační turnaj na ME v Barceloně. Připomeňme si průběh turnaje krátkým sestřihem.


Děvčata U15 v Chemnitzu obsadila páté místo

Druhý březnový víkend prožily kadetky (ročník narození 2001 a mladší) na turnaji v německém Chemnitzu. Výběr z České republiky se již podruhé zúčastnil mezinárodního turnaje Delfina Cup. Mezi zúčastněné týmy patřil domácí SC Chemnitz, SV Esslingen, Südwestfalen, SW-Nordwestfalen, KVP Piešťany, Slavia Hradec Králové a výběr České republiky U15. Reportáž z turnaje nám poskytl pan Marcel Dvořák, pyšný rodič dvou hráček z družstva.


Startuje kvalifikace mužů na ME 2018!

Dnešním dnem začíná víkendový svátek vodního póla v podobě 1. kola kvalifikace na mistrovství Evropy v Barceloně. O první dvě postupová místa se mezi sebou utkají Česko, Švýcarsko, Rakousko a Bulharsko.


Mládí vpřed!

​O uplynulém víkendu proběhlo v Přerově společné soustředění reprezentačních výběrů kategorií U13, U15 a U17. Hráči absolvovali několik náročných dvou až tříhodinových tréninkových bloků, ve kterých se trenéři zaměřili zejména na zdokonalování herních kombinací, taktiky a týmové spolupráce.


1. kolo kvalifikace mužů na ME 2018

Za necelý měsíc (17. – 19. 3.) čeká mužskou reprezentaci první z kvalifikačních turnajů na Mistrovství Evropy v Barceloně. V pražském Podolí se systémem každý s každým utkají týmy Česka, Bulharska, Rakouska a Švýcarska. První dva celky si pak zajistí postup do druhého kola kvalifikace. A jak se mužský tým připravuje? Na to jsme se zeptali trenéra Martina Musila.


České pólo se vrací do Evropy

Po několikaleté odmlce budeme mít opět možnost sledovat českou reprezentaci na mezinárodní scéně. Český svaz vodního póla letos přihlásil Českou republiku na kvalifikaci nadcházejících Mistrovství Evropy. A nejen jednu, šanci porovnat své síly s dalšími evropskými celky budou mít hned čtyři reprezentační družstva. O postup na ME 2018 v Barceloně budou soupeřit muži a ženy, junioři a juniorky zkusí své šance na letošní mistrovství na Maltě a v Novém Sadu.


​20 věcí, podle kterých se pozná, že jsi vodní pólist(k)a

Hraješ vodní pólo? V tom případě se určitě alespoň v pár bodech najdeš. Posuď sám :)..


Martin Faměra: 12 000 diváků? To už asi nikdy nezažiju.

Sedmadvacetiletý hráč prestižního španělského klubu Club Natació Atlètic-Barceloneta, strakonický rodák a reprezentant Slovenska má za sebou zatím úspěšnou sezónu – se Slovenskem se zúčastnil Mistrovství Evropy v Bělehradě a nyní se se svým týmem nachází v italském Trieste, kde probíhá turnaj o postup na letní olympijské hry v Riu. O mistrovství, kvalifikaci ale i o hraní ve Španělsku se dozvíte více v rozhovoru.


Tomáš Kopenec – mezi Kanadou a Francií

Tomáš Kopenec (22) je dalším z hráčů Strakonic, který si vyzkoušel, jak chutná vodní pólo za hranicemi. Nejprve se zúčastnil vítězného tažení Toronto Golden Jets, které i díky Tomášovým dvěma gólům porazilo ve finále kanadské mužské ligy Montréal 10:9, a stalo se tak mistrem pro sezónu 2013/2014. Nyní se Tomáš přesunul za studiem ekonomie a managementu do francouzského Nice – ani zde mu to nedalo, aby se nepřidal k jednomu z top evropských týmů.


Barbora Hlavatá – Heidelberské překvapení

Bára (20) společně se svým dvojčetem Kájou vyšlapává cestičku českému pólu v zahraničí. Nyní hraje již druhým rokem za SV Nikar Heidelberg německou Bundesligu a ač má se svou sestrou stejný domovský klub, spolu si zatím zahrály jen pár zápasů, Kája totiž pár měsíců po Bářině přestupu odešla na hostování do Kalifornie (jak jste se již mohli dočíst v březnovém rozhovoru). I tak v Heidelbergu zůstala alespoň jedna Hlavatá, která sice tolik gólů nenastřílí, zato velké spoustě zabrání – na pozici pravého obránce je Bára pro tým velkou posilou.


Andrej Janíček – nová tvář českého póla

Andrej Janíček (28) je sice novou tváří v českém vodním póle, rozhodně však není pólistickým nováčkem. Odchovanec Slávie UK Bratislava prošel slovenskou reprezentací, se kterou si zahrál Světovou ligu a v roce 2008 se zúčastnil ME ve španělské Malaze. Působil také v elitním klubu ČH Hornets Košice, kde si se svými spoluhráči vybojoval účast v osmifinále LEN Trophy, a nemalý čas strávil jako hráč i v zahraničí. Nyní chce Andrej předávat své zkušenosti dál, a tak se ujal role reprezentačního trenéra kadetů a juniorů. Aby toho nebylo málo, přijal i funkci sekretáře svazu vodního póla. A co nám na sebe Andrej prozradil..?


Michaela Jašková – francouzský sen

Míša Jašková (22) se z brněnské Komety, kde hrála v mládežnických soutěžích, dostala až do francouzského Lille, se kterým tuto sezónu získala svůj první mistrovský titul v ženské kategorii. A nejen to – právě dnes společně s reprezentací Francie vybojovala 14. místo na MS v Kazani.


Štěpán Rezek a jeho Bundesligový úspěch

Štěpán Rezek (26) za svou hráčskou kariéru prošel několika kluby – k vodnímu pólu přičichl ve Steppu Praha, část mládežnických soutěží odehrál i za pražskou Slavii a jeden rok pobyl v profesionálním slovenském týmu ČH Hornets Košice. Nyní působí v německé Bundeslize za SVV Plauen, tým, který si v soutěži vede rok od roku lépe. Věrný ale zůstal i svému mateřskému klubu, ve Steppu Praha v současné době trénuje mladší a starší dorostence.


Karolína Hlavatá – ze Strakonic do Ameriky

Karolína Hlavatá, která minulý rok sbírala zkušenosti v německé Bundeslize v Heidelbergu se tento podzim rozhodla vydat o něco dál – do Stocktonu v USA. Odchovankyně Fezka Strakonice a 19letá útočnice hrající na levém křídle začala sezónu s univerzitním týmem Pacific Tigers.